Jak to u nás chodí?

Přijetí pejska pod spolek

Pejsci se k nám dostávají z různých důvodů. Nejčastěji proto, že se o ně jejich majitelé již nemohou nebo nechtějí dále starat.

Základní péče

První, co u nás pejsek uvidí, je koupelna. Zde pejska odblešíme, odčervíme a řádně vykoupeme. Poté již pejskovi necháme zbytek dne klid na pomalé rozkoukání se.

Veterina

Každý pes u nás projde řádnou veterinární prohlídkou. Pokud to jeho stav a věk dovolí, tak do nového domova odjíždí plně naočkován (PET PAS), čipován, odčerven a vykastrován.

Socializace

Socializace je pro pejska jednou z nejdůležitějších věcí. U nás se postupně seznámí téměř se vším. Ať už jsou to různé smečky pejsků, děti, kočky, ale i ruch velkoměsta.

Výcvik

Zakládáme si na tom, že pejsci, kteří jsou u nás v dočasné péči, projdou základním výcvikem. Ať už je to sedni, lehni, či ke mně.

Inzerce

Nabídku pejsků máme vždy zveřejněnou na našich facebookových stránkách, zde na webu, ale i na portálu www.pesweb.cz. Zájemci se vždy nejprve přijedou podívat na pejska k nám a pokud je pes s rodinkou spokojený, tak naplánujeme předadopční kontrolu u rodinky doma.

Papírování

Když si již schválená rodina přijede pro pejska, tak se vždy sepisuje Adopční smlouva a za pejska se hradí adopční poplatek. Jeho smyslem je alespoň částečné pokrytí nákladů vynaložených na péči o pejska.

Adopce

Poté co si rodinka psa odveze domů s nimi zůstaváme dále v kontaktu. Vždy se snažíme být nápomocní, aby začlenění nového člena rodiny bylo co nejlepší. Na naše svěřence se také jezdíme podívat v rámci poadopční kontroly, abychom věděli, že je vše v pořádku. Štěstí našich pejsků je naší prioritou.